HardwareInternet

Google prináša ďalší Chromebook, tentokrát od Aceru

Po tom, ako Google prednedávnom predstavil svoj nový Chromebook od Samsungu s cenou 249 dolárov, sme sa dočkali ešte lacnejšieho modelu, ktorého výrobcom je tentokrát Acer.

Hneď prvým lákadlom tohto nového kúsku s názvom Acer C7 je jeho cena, ktorá sa zastavila na príjemnej hranici 199 dolárov (3970 Kč).

Podobne ako Chromebook od Samsungu ponúka 11,6 palcový displej s rozlíšením 1366 x 768 a v jeho vnútri bude tepať procesor Intel Celeron 847 s frekvenciou 1,1 GHz, 1 GB pamäte RAM, a klasický harddisk s prekvapivou kapacitou 320 GB (predchádzajúci model od Samsungu obsahuje 16 GB SSD pamäť), ktorá poteší nejedného používateľa, ktorý si bude chcieť na cesty s Chromebookom zobrať svoje obľúbené albumy či filmy. Použitie magnetického disku však mierne predlžuje dobu bootovania, ktorá dosahuje 18 sekúnd.

Konektivita zariadenia nie je extrémne bohatá, no ponúka všetky potrebné porty ako napríklad 3x USB 2.0, HDMI, Ethernet, VGA, slot na SD karty a pripojenie cez Bluetooth, a WiFi štandardu 802.11b/g/n. Používateľom, ktorí radi uskutočňujú videohovory poslúži predná kamera s rozlíšením 1,3 Mpx.

Najviac obmedzujúcim faktorom je v prípade tohto modelu jeho výdrž na batériu, ktorá by nemala presiahnuť 3,5 hodiny. Aj tak je ale tento Chromebook vhodný pre všetkých nenáročných používateľov, ktorí často využívajú internet a požadujú rýchle odozvy načítania stránok a aplikácií v systéme.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zkontrolovat také
Zavřít
Tlačítko zpět nahoru