Hardware

MorePhone – koncept „pohyblivého“ smartphonu

MorePhoneBigVědci z Human Media Lab představili zajímavý koncept smartfonu, který dokáže upozornit na hovor nebo SMS zprávu změnou tvaru, např. poskládáním či srolováním.

Už jsme si zvykli, že současní výrobci smartfonů se ve snaze představit co nejrevolučnější model smartphonu předbíhají s registrací patentů. Se zajímavou technologií však přišli i výzkumníci týmu Human Media Lab z Qeen ‚s University, kterým se podařilo smartphone „roztančit“.

Prototyp s názvem MorePhone využívá displej s elektronickým inkoustem spolu s paměťovými dráty, které se v případě potřeby dokáží ohnout do libovolného tvaru. I když se jedná jen o počátečnou fázi vývoje, výzkumníci ji plánují dále zdokonalovat.

Svou pozornost na ohebnost smartphonů však soustředí i známí výrobci, proto je možné, že se už za pár let se dočkáme boomu pružných smartfonů v různých tvarech. Svědčí o tom i představeny prototypy ohebných displejů, konstrukce a baterie, které by právě v kombinaci s výše uvedenou novinkou dokázali vytvořit atraktivní smartphone budoucnosti.

Prototyp MorePhonu si můžete prohlédnout i na následujícím videu:

 

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tlačítko zpět nahoru