HardwarePočítače

Nový Google Nexus 7 bude možná obsahovat bezdrátové napájení a FullHD displej

Google Nexus 7O tom, že Google letos představí novou generaci svého tabletu Nexus 7 se mluví už déle a v souvislosti s ním vznikají různé spekulace o možné hardwarové výbavě. Nejnovější zdroje tvrdí, že nástupce Nexusu 7 bude podporovat FullHD rozlišení spolu s bezdrátovým nabíjením.

Uvedení nového Nexusu 7 se očekává jako logický krok po tom, co tento levný tablet s obdivuhodnou výbavou zaujal zájemce natolik, že si ho během prvních šesti měsíců koupilo 4,6 milionu uživatelů. Od novinky ve starém kabátě si Google slibuje ještě vyšší prodejní čísla, konkrétně věří v 8 milionů vyexpedovaných kusů během šesti měsíců.

První podstatnou změnou by měl projít čipset, který přesedlá z platformy Nvidia Tegra 3 na čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon S4 Pro, který kromě zvýšení výkonu přinese i výraznou úsporu 4 000 mAh baterie. Ta má být navíc dobíjecí bezdrátově. Další výbava by měla zahrnovat 7 palcový displej s rozlišením 1 920 x 1 200 px, přední HD kamera, 5 Mpx fotoaparát, Wi-Fi, Bluetooth a NFC.

O výrobu tabletu, který by měl dorazit na pulty obchodů již v červenci, se opět postará společnost Asus, přičemž jeho cena by se měla pohybovat na úrovni 199 dolarů (155 € / 3970 Kč).

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zkontrolovat také
Zavřít
Tlačítko zpět nahoru